Wstęp deklaracji
Dom Pomocy Społecznej „Kalina” zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony Domu Pomocy Społecznej „Kalina”.
Data publikacji strony internetowej: 2024-06-19
Data ostatniej aktualizacji: 2024-06-19
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej:
pewne zdjęcia/grafiki zawierają nieadekwatne tytuły alternatywne;
Wyłączenia
Oświadczenie sporządzono dnia: 2024-06-19. Oświadczenie ostatnio poddano przeglądowi i aktualizacji dnia: 2024-06-19. Deklarację sporządzono na podstawie samooceny.
Data ostatniego przeglądu i aktualizacji Deklaracji: 19.06.2024 r.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony Domu Pomocy Społecznej „Kalina” prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Alicja Sołtys, e-mail: administracja@dpskalina.lublin.eu. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 81 466 55 90. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Dostępność architektoniczna
Dom Pomocy Społecznej „Kalina” usytuowany jest w Lublinie przy ul. Kalinowszczyzna 84 na działce o pow. 13837,00m2
Budynek DPS „Kalina” przystosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych, tzn. pozbawiony jest barier architektonicznych (podjazd dla wózków inwalidzkich, poręcze dla osób niepełnosprawnych). Wyposażony jest w sygnalizację przyzywową oraz instalację p.poż. Posiada także monitoring wewnętrzny i zewnętrzny. Dom posiada 3 windy osobowe – w tym 1 przystosowaną do przewozu osób w pozycji leżącej oraz 1 windę towarową. Całkowita powierzchnia użytkowa budynku wynosi 5064,03 m2 Dom dysponuje ogółem 98 pokojami mieszkalnymi, w tym 73 pokoje jednoosobowe, 24 pokoje dwuosobowe oraz 1 pokój trzyosobowy. Pokoje mieszkalne wyposażone są zgodnie ze standardem wynikającym z Rozporządzenia MRPiPS w sprawie domów pomocy społecznej. Są funkcjonalne i dostosowane do potrzeb i możliwości Mieszkańców. Posiadają zgodną z wymogami ilość wyprowadzeń elektrycznych.
Układ budynku:
Niski parter – pow. 621, 9 m2
Znajdują się tu: Klub Seniora, Archiwum Zakładowe, magazyn chemiczny, szatnie dla personelu oraz pomieszczenia gospodarcze.
Parter – pow. 1606, 69 m2 Na parterze znajduję się:
19 pokoi jednoosobowych (18 pokoi o powierzchni 13, 8 m2oraz 1 pokój o powierzchni 20,3 m2). W każdym pokoju znajduje się łazienka wyposażona w toaletę, umywalkę oraz prysznic z siedziskiem przystosowanym do osób niepełnosprawnych (18 łazienek o powierzchni 2,9 m2 , 1 łazienka o powierzchni 3,3 m2 )
kuchenka ogólnodostępna dla mieszkańców
kącik czytelniczy dla mieszkańców
jadalnia
kaplica
palarnia
pralnia
2 toalety ogólnodostępne- przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych
2 toalety dla pracowników
pomieszczenia biurowe
pomieszczenie gospodarcze
rehabilitacja, a w niej:
sala ogólna o powierzchni 80,76 m2
gabinet masażu o powierzchni 8, 58 m2
gabinet do zabiegów specjalistycznych o powierzchni 8,52 m2
I piętro – 1109,40 m2
Obejmuje dwa skrzydła na których usytuowane są:
pokoje mieszkańców,
gabinety specjalistyczne,
sala terapii – z możliwością przedzielenia na 2 pomieszczenia,
łazienka,
kącik czytelniczy,
pomieszczenie gospodarcze,
kuchenka ogólnodostępna dla mieszkańców,
gabinet medycznej pomocy doraźnej,
pomieszczenie socjalne dla pracowników z łazienką ( z prysznicem),
łaźnia ogólna ( znajdują się w niej 2 pomieszczenia z wannami, ubikacja dla osób niepełnosprawnych, pomieszczenie z prysznicem).
Na piętrze tym jest 25 pokoi jednoosobowych o powierzchni 13,8 m2 oraz 7 pokoi dwuosobowych o powierzchni 20,3 m2. We wszystkich znajdują się balkony i łazienki o powierzchni 2,9 m2 dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, wyposażone
w umywalkę, toaletę i prysznic z siedziskiem.
Oddział bezpieczny (na poziomie I piętra) – pow. 514 m2
Znajduje się tu 14 pokoi mieszkalnych:
4 pokoje jednoosobowe o metrażach : 12,20 m2, 11,49 m2, 11,49 m2,,11,49 m2. Łazienki stanowi połączenie pomiędzy dwoma pokojami ich metraż wynosi 4,72 m2
1 pokój trzyosobowy o metrażu 26,63 m2 z osobną łazienką o metrażu 4,96 m2
9 pokoi dwuosobowych, w tym:
1 pokój o metrażu 16,76 m2 z osobną łazienką o metrażu 5,53 m2
8 pokoi ma wspólną łazienkę, odpowiednio dysponują one metrażem:
16,18 m216,03 m2ze wspólną łazienką o powierzchni: 5,38 m2
19,23 m2 19,24 m2 ze wspólną łazienką o metrażu 4,90 m2
18,96 m2 14,39 m2 ze wspólną łazienką o metrażu 4,99 m2
16,20 m2 18,76 m2 ze wspólną łazienką o metrażu 4,99 m2
jadalnia,
gabinet medycznej pomocy doraźnej,
świetlica,
pomieszczenie kąpielowe dla mieszkańców wyposażone w łóżko kąpielowe,
łazienka dla personelu,
3 pomieszczenia gospodarcze (w tym podręczna pralnia).
Pokoje mieszkalne wyposażone są w łóżka rehabilitacyjne, szafy, stoliczki i krzesła oraz szafki przyłóżkowe z funkcją stolika do karmienia, telewizor, radio.
II piętro – pow. 991,9 m2
Obejmuje dwa skrzydła, na których usytuowane są:
pokoje mieszkańców,
2 kuchenki ogólnodostępne dla mieszkańców,
pomieszczenie gospodarcze z podręczną pralką dostępną dla mieszkańców,
gabinet medycznej pomocy doraźnej,
świetlica.
Na tym piętrze znajduje się 25 pokoi jednoosobowych o powierzchni 13,8 m2 oraz 8 pokoi dwuosobowych o powierzchni 20,3 m2. We wszystkich znajdują się balkon i łazienki o powierzchni 2,9 m2 dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, wyposażone w umywalkę, toaletę i prysznic z siedziskiem.
Na działce znajdują się także:
wiata na odpady komunalne – miejsce dla 6 kontenerów,
garaż metalowy.